14-21.09.2013
Jubileuszowy V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach"

14.09.2013, Sobota, godz. 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)
KONCERT INAUGURACYJNY

Program:
W. Lutosławski - Wariacje na temat Paganiniego
K. Szymanowski - Harnasie
M. Ravel - Alborada del Gracioso
I. Strawiński - Święto wiosny

Wykonawcy:
Kwadrofonik
Lutosławski Piano Duo
Hob-Beats Duo




15.09.2013, Niedziela, godz. 19.00
Zakopane – Teatr im. S. I. Witkiewicza, ul. Chramcówki 15
SPEKTAKL „SONATA KREUTZEROWSKA”

Program:
L. van Beethoven - Sonata A-dur op. 47 „Kreutzerowska”
L. Janacek - I kwartet smyczkowy
L. Tołstoj - Sonata Kreutzerowska (fragmenty powieści)
D. Szostakowicz - „Sonata Kreutzerowska”, z cyklu „Satyry” op. 109

Wykonawcy:
Zbigniew Zamachowski - narrator
Janusz Wawrowski - skrzypce,
Jose Gallardo - fortepian,
Barbara Malcolm - skrzypce,
Artur Wieczerzyński - altówka,
Magdalena Bojanowicz - wiolonczela,
Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran



16.09.2013, Poniedziałek, godz. 19.00
Zakopane – Kino Sokół, ul. Władysława Orkana 2
PROJEKCJA FILMU

Coco Chanel & Igor Stravinsky, reż. Jan Kounen, występują Anna Mouglalis, Mads Mikkelsen



17.09.2013, Wtorek, godz. 12.00
Zakopane – Jasny Pałac, ul. Kazimierza Tetmajera 24
          KONCERT OMAWIANY

Program:
P. Łukaszewski - Kwintet fortepianowy
R. Clarke - Dumka
D. Szostakowicz - Trio fortepianowe nr. 2, e-moll, op. 67

Wykonawcy:
Wojciech Świętoński - fortepian
Kwartet smyczkowy Nostadema



17.09.2013, Wtorek, godz. 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

Program:
H. M. Górecki - 20 pieśni kościelnych

Wykonawcy:
TBA



18.09.2013, Środa, godz. 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

Program:
W. Lutosławski – Grave
W. Lutosławski – Subito
K. Penderecki - Sekstet
J. Brahms - Kwintet fortepianowy f-moll, op. 34

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski - skrzypce,
Jose Gallardo - fortepian,
Artur Wieczerzyński - altówka,
Marcin Zdunik - wiolonczela,
Arkadiusz Adamski - klarnet,
Grzegorz Mondry - waltornia



19.09.2013, Czwartek, godz. 19.00
Zakopane – Kino Sokół, ul. Władysława Orkana 2
PROJEKCJA FILMU

I. Strawiński - Święto wiosny (balet)
Mariinsky Orchestra and Ballet
Valery Gergiev – dyrygent



20.09.2013, Piątek, godz. 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)

Program:
P. Mykietyn - Cztery preludia
P. Mykietyn - Sonety Shakespeare'a
J. Ibert - Trois pieces breves
J. Francaix - Sixtuor
F. Poulenc - Sextet

Wykonawcy:
Agata Zubel - sopran
Maciej Grzybowski - fortepian
Gruppo di tempera,
Jakub Sztencel - klarnet



21.09.2013, Sobota, godz. 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża, ul. Chałubińskiego 30
(wejście od ul. Zamoyskiego)
KONCERT FINAŁOWY

Program:
A. Dvořák - Kwartet smyczkowy G-dur op. 106
J. Suk - From Six Pieces op. 7
W. Żeleński - Kwartet fortepianowy c-moll op. 61

Wykonawcy:
Szymanowski Quartet,
Jonathan Plowright – fortepian