15.09.2012 -22.09.2012
IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2012

Program IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej
„ Muzyka na Szczytach” 2012.


INAUGURACJA

15.09.2012 Sobota. godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program:
K. Penderecki - Chaconne ( z Polskiego Requiem )
H.M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
M. Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową
G. Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
W. Kilar – Preludium chorałowe, Orawa
Wykonawcy:
Sinfonietta Cracovia
Jerzy Maksymiuk
Prowadzenie:
Marcin Majchrowski


16.09.2012 niedziela, godz. 12.00
Zakopane – Jasny Pałac ul. Kazimierza Tetmajera 24

W ramach cyklu „ Muzyka na Szczytach dla dzieci”
Koncert „ Instrumenty bez tajemnic – kwartet klarnetowy”
Wykonawca:
Cracow Clarinet Quartet
Prowadzenie:
Maria Lubaszewska


16. 09.2012 Niedziela, godzina 20.30
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program:
M. Giuliani - Rossiniana no. 3
A. Jose - Sonata ( Allegro, Minuetto, Pavana Triste, Finale )
G. Bacewicz - IV kwartet smyczkowy
S. Assad - 5 World Dances
E. Angulo - Cuatro danzas cibilinas
Wykonawcy:
Łukasz Kuropaczewski - gitara
Royal String Quartet
Prowadzenie:
Marcin Majchrowski



18.09.2012 wtorek, godzina 12.00
Zakopane - Kino Sokół ul. Władysława Orkana 2                    

W ramach cyklu „ Muzyka na Szczytach dla dzieci”
„Obejrzyj muzykę” ( pokaz dwóch sposobów prezentacji dzieła Sergiusza Prokofiewa- „Piotruś i Wilk”- pokaz filmów.)
Prowadzenie:
Maria Lubaszewska



18.09.2012. Wtorek, godzina 19.00
Zakopane - Szczyt Góry Kasprowy Wierch


"Beata i Jacek- Projekt 1987m n.p.m."
(Koncert z poczęstunkiem, tylko za okazaniem zaproszenia)

Wykonawcy:
Beata Rybotycka -śpiew
Jacek Wójcicki-śpiew
Michał Braszak –bas
Michał Chytrzyński –skrzypce
Konrad Mastyło - piano


19.09.2012 Środa, godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program
W.Kilar : Kwintet Dęty
G. Bacewicz : VI Kwartet smyczkowy
L.Janacek: Mladi
P.Mykietyn: II Kwartet smyczkowy
M. Ravel: Introdukcja i Allegro na harfę, flet i klarnet i kwartet smyczkowy

Wykonawcy:
Lutosławski Quartet , Malwina Lipiec - harfa, Andrzej Krzyżanowski (flet), Arkadiusz Krupa (obój), Alicja Kieruzalska (fagot), Piotr Lato (klarnet), Tomasz Binkowski (waltornia), Jakub Sztencel (klarnet basowy)
Prowadzenie:
Gabriela Ułanowska



20.09.2012 Czwartek, godzina 12.00
Zakopane – Jasny Pałac ul. Kazimierza Tetmajera 24
Koncert omawiany

Urszula Bartkiewicz – klawesyn
Program:
Nicolas Lebegue: Suite en C
Bernardo Pasquini: Toccata Seconda
Jan Sebastian Bach: Das Wohltemperierte Klavier cz. II

Francois Couperin : Vingt-Cinquieme Ordre
Johann Christian Bach : Sonate G-dur op. 5
Emilia Potocka : Mazurek G-dur
Józef Elsner : Polonez d-moll
Prowadzenie :
Tadeusz Deszkiewicz


20.09.2012 Czwartek - godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)


Recital: Hugo Wolf Quartett

Program:
J.Haydn -                    Kwartet Smyczkowy Nr. 2 C-dur op. 20
S.Moniuszko -               Kwartet Smyczkowy Nr. 2 F-dur
L.van Beethoven - Kwartet Smyczkowy Es-dur op. 74 „Harfowy”
Prowadzenie:
Piotr Orawski


21.09.2011. Piątek, godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Premiery
Program:
I cz.
I. Paderewski - Nocturne, Op. 16 no. 4
                     Mélodie, Op.8 no. 3
           Krakowiak, Op. 5 no. 1
Z. Stojowski - Romance sans parole
Concertstück, Op. 31
F. Chopin -      Polonaise brillante, Op. 3
Wykonawcy:
Lars Hoefs - wiolonczela
Marek Żebrowski - fortepian


II cz:
Program:
S. Prokofiew: Uwertura na tematy żydowskie :
M. Górecki: premiera (klarnet i sekstet smyczkowy)
P. Mykietyn: premiera –( rożek angielski, waltornia, klarnet basowy, altówka)
Wykonawcy:
Roman Widaszek - klarnet, Bartosz Bednarczyk – fortepian
Lutosławski Quartet, A.Krupa - rożek angielski,
Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Łukasz Syrnicki - altówka
A.Rozmysłowicz- altówka, T.Binkowski - waltornia, K.Sztencel -klarnet basowy
Prowadzenie:
Andrzej Krusiewicz

FINAŁ
22.09.2012. Sobota, godzina 19.00
Zakopane- Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program:
I Strawiński - „Trzy utwory”,
L.v.Beethoven - Kwartet smyczkowy op.18/6
K.Penderecki – Preludium na klarnet
J. Brahms -      Kwintet klarnetowy h-moll op.115

Wykonawcy:
Sharon Kam
Jerusalem Quartet
Prowadzenie:
Andrzej Krusiewicz





Wydarzenia towarzyszące

15.09.2012 Sobota, godzina 15.30 - Miejska Galeria Sztuki
Zakopane ul. Krupówki 41
Koncert w ramach wernisażu wystawy malarstwa Jerzego Skolimowskiego

Marek Żebrowski – fortepian
Program:
Johann Sebastian Bach: Nun komm, der Heiden Heiland (transkrypcja: Ferruccio Busoni)
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata C-dur, KV 330
Fryderyk Chopin : :Andante spianato et Grande Polonaise brillante, Op. 22



Wystawy

14 -30.09.2012 - Dworzec Tatrzański – Galeria
Zakopane ul. Krupówki 12
Wystawa obrazów Sławomira Grucy
Wernisaż: 14.09.2012, godz. 18.00


15.09 -15.10.2012 - Miejska Galeria Sztuki
Zakopane ul. Krupówki 41
Wystawa obrazów – Jerzy Skolimowski
Wernisaż i koncert: 15.09.2012, godz. 15.30

16.09.2012– Jasny Pałac
Zakopane ul. Kazimierza Tetmajera 24
Wystawa fotografii Bożeny Solańskiej

Tytuł: "Szepty natury zaklęte w drewnie"
Wernisaż: 16.09.2012, godz.17.00

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Bilety:
Sprzedaż od 1 września.

www.eventim.pl
Biuro Promocji Zakopane ul. Gen. Galicy 8
W miejscu Koncertów

www.muzykanaszczytach.com
www.karlowicz.org