AKTUALNOŚCI

8.09.2015 Muzyka na Szczytach
Muzyka na Szczytach zabrzmi wkrótce już po raz siódmy. Festiwal to jak zwykle spotkanie z muzyką wybitnych kompozytorów, dawniejszych i zupełnie współczesnych. Warto być z nami w dniach 12- 19 września, ponieważ pod Tatry zawitają wykonawcy największego formatu min.: izraelska klarnecistka Shirley Brill, flecista Łukasz Długosz, pianista Maciej Grzybowski, wybitny alt Jadwiga Rappé, altowiolista Krzysztof Chorzelski, zespół Kwadrofonik, Sinfonietta Cracovia pod batutą Michała Dworzyńskiego czy gruziński dyrygent George Tchitchinadze.
Myślą przewodnią programu tegorocznej odsłony Festiwalu „Muzyka na Szczytach” jest forma pieśni, która ewoluując na przestrzeni lat została poddana niezliczonej ilości zabiegów kompozytorskich. Kilka z nich postanowili przedstawić zakopiańskiej publiczności organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”. Od aranżacji późnoromantycznych pieśni Straussa i Karłowicza na alt i sekstet fortepianowy, poprzez Mahlerowskie opus magnum – „Pieśń o ziemi”, spektralne „Cztery pieśni na przekraczanie progu” Griseya, aż po rozważania, czy „przestarzała” forma pieśni jest „adekwatna do wyrażenia czegoś aktualnego, uniwersalnego”.
Szeroko reprezentowani będą kompozytorzy polscy: od Mieczysława Karłowicza, poprzez Andrzeja Czajkowskiego, Pawła Szymańskiego, Pawła Mykietyna aż po pokolenie najmłodszych, a już mających niejedno docenione dzieło w dorobku, jak Aleksandra Gryka, czy Wojciech Blecharz. Równocześnie wiele miejsca będzie poświęcone twórczości kompozytorów z kręgu Niemiec i Austrii, od Mozarta, Brahmsa, przez Mahlera i Straussa, po Schoenberga. Podczas koncertu inauguracyjnego zabrzmią także Włosi – Gioacchino Rossini i Saverio Mercadante. Francję na festiwalu reprezentować będzie Gérard Grisey, a Amerykę Steve Reich.
Tradycją festiwalu są prezentacje filmów o tematyce muzycznej. Podczas tegorocznej jego edycji pokazany zostanie film pt. "Mahler”, a jego fabuła nawiązywać będzie tematycznie do koncertu finałowego. Film nakręcony został w 1974 roku przez Kena Russela, reżysera wielu kontrowersyjnych dzieł.

Nie zabraknie oczywiście „Klubu Rozmów na Szczytach” w Domu pod Jedlami, gdzie publiczność ma szansę poznać bliżej artystów w rozmowach prowadzonych przez redaktorów radiowej „Dwójki”. Gościem specjalnym będzie w tym roku kompozytor Paweł Szymański.
Atrakcją będą także kursy mistrzowskie dla studentów i młodzieży, poświęcone muzyce kameralnej, których finałem będzie koncert z udziałem wyróżnionych uczestników warsztatów.
Więcej informacji o programie a także o tegorocznych artystach i nie tylko znajdą Państwo na naszej nowej stronie internetowej http://www.muzykanaszczytach.com/pl/
Bilety są do nabycia w siedzibie Stowarzyszenia im. M. Karłowicza w Zakopanem, ul. Na Wilcznik 1, 34-500 Zakopane, tel. 606660502, mail: info@karlowicz.org, a także przed rozpoczęciem wydarzeń festiwalowych.

Data dodania: 2015-09-08 11:07:53

23.03.2015 Projekt Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej PodhalaStowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w partnerstwie z Gminą Miasta Zakopane oraz Powiatem Tatrzańskim od września 2014 r. realizuje projekt „Obywatelskie kształtowanie polityki kulturalnej Podhala” współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

W swoim założeniu projekt ma celu zwiększenie roli mieszkańców Podhala, lokalnych samorządów, organizacji non-profit, instytucji kultury oraz sektora biznesu w procesie kształtowania polityki kulturalnej regionu. W związku z tym organizowane są m.in. spotkania w formie debat z udziałem ekspertów połączone z wydarzeniami artystycznymi, konsultacje z mieszkańcami gmin Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Kościelisko, Biały Dunajec, a także warsztaty kulturalne dla młodzieży.

Projekt posiada swoją stronę internetową: www.dlapodhala.pl gdzie informujemy o przebiegu projektu i zapowiadamy nadchodzące wydarzenia. Ponadto mieszkańcy powiatu za pomocą ankiety elektronicznej mogą zgłaszać swoje propozycje, a także będą mogli głosować nad konkretnymi rozwiązaniami wypracowanymi w trakcie realizacji projektu.

Efektem finalnym będzie wypracowanie strategii nowej polityki kulturalnej Podhala, która następnie będzie wdrażana w gminach powiatu tatrzańskiego.

Dotychczas odbyły się dwie debaty otwarte. Pierwsza z nich pt. Czy w XXI wieku nadal potrzebujemy muzyki? miała miejsce 18 września 2014 r. w sali teatralnej kościoła Św. Rodziny w Zakopanem. Wzięli w niej udział: ks. prof. Tomasz Dąbek z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, prof. Robert Piłat z Instytutu Filozofii UKSW w Warszawie oraz dr Marcin Trzęsiok z Akademii Muzycznej w Katowicach. Spotkanie prowadziła Agata Kwiecińska z Narodowego Instytutu Audiowizualnego, dziennikarka Programu Drugiego Polskiego Radia. W trakcie spotkania Ojcowie Benedyktyni z Tyńca wykonali chorał gregoriański.

Druga debata odbyła się 14 listopada 2014 r. w Hotelu Grand Nosalowy Dwór w Zakopanem , w Klubie Panoramika i dotyczyła zagadnienia „Czy inwestycja w kulturę się opłaca?”. W spotkaniu wzięli udział wybitni eksperci z tematyki kultury: Agnieszka Celeda-Honkisz- dyrektor Biura Kultury i Dziedzictwa w Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Potoroczyn- dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza oraz Edyta Mydłowska-Krawcewicz z Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Moderatorem spotkania był Krzysztof Trebunia-Tutka. Ponadto debatę uświetnił muzycznie zespół Trebunie-Tutki.
17 marca 2015r. w siedzibie Starostwa Powiatu Tatrzańskiego zorganizowaliśmy dyskusję dotyczącą kształtowania polityki kulturalnej Podhala. Do udziału w niej zaproszone zostały wszystkie podmioty zajmujące się kulturą w naszym regionie: przedstawiciele władz samorządowych, radni komisji kultury, przedstawiciele instytucji kultury, organizacje pozarządowe zajmujące się kulturą, ludzi kultury oraz artystów. Dyskusja miała charakter otwarty i demokratyczny, każdy z zainteresowanych mógł zabrać głos i podzielić swoimi przemyśleniami oraz propozycjami zmian. W ten sposób chcemy pracować nad wytyczaniem nowych kierunków zmian polityki kulturalnej.
Nie zapominamy również o młodzieży, dla której zorganizowaliśmy warsztaty kulturalne „Jestem Manifestem”. W warsztatach wzięło udział 52 uczestników. Promocja warsztatów i jednocześnie proces rekrutacji miał miejsce we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Białego Dunajca, Kościeliska i Poronina. Trzy grupy: muzyczna, choreograficzna, reporterska pracowały nad powstaniem tekstu, muzyki i klipu do piosenki „Jestem Manifestem”. Materiał jest obecnie w montażu. Efekty już wkrótce.
Szczegółowe relacje z realizowanych wydarzeń dostępne na stronie internetowej projektu www.dlapodhala.pl w dziale aktualności.

Data dodania: 2015-03-23 13:06:04

TERMIN WYSTAWY 10.06 – 30.09. 2014 Wystawa fotografii Magdy Hueckel PRZED / PO
cykl fotografii artystów muzyków jest autorską dokumentacją Jubileuszowej 5. edycji Festiwalu Muzyka na Szczytach 2013 w Zakopanem. Założeniem projektu było uwiecznienie na fotografii emocji, jakie wiążą się z występowaniem przed publicznością. Każdy z muzyków został poproszony o pozowanie tuż przed i zaraz po zejściu ze sceny, w wyniku czego powstała seria dyptyków. Zebrany materiał tworzy spójną, oryginalną całość gotową do ekspozycji. Celem wystawy jest wspieranie ugruntowanej już renomy festiwalu oraz wspomaganie działań na rzecz wykreowania wizerunku Zakopanego jako centrum kultury.

MIEJSCE WYSTAWY- przestrzeń miejska w Zakopanem (parkan Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem, w niedalekiej odległości od góry Nosal)


Data dodania: 2014-06-27 13:17:50

11.12.2013 137 rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza
Zapraszamy Państwa do świętowania razem z nami 137 rocznicy urodzin naszego patrona Mieczysława Karłowicza, który przyszedł na świat 11 grudnia 1876 roku w Wiszniewie!

Składamy hołd artyście, którego późnoromantyczne kompozycje, wydobywające całą magię Podhala inspirują nas już od 5 lat do tworzenia Festiwalu, którego celem jest przede wszystkim promowanie Polskiej Muzyki…

Data dodania: 2013-12-12 06:33:09

9.10.2013 Koncert DUO STREGA
Przed nami jeszcze jeden niezwykły koncert w ramach wydarzeń towarzyszących V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”.

W środę, 9 października w sali koncertowej Jasnego Pałacu w Zakopanem (ul. Kazimierza Tetmajera 24, godz. 19.00) wystąpi DUO STREGA: Erika Crinó (fortepian), Katarzyna Marczak (klarnet).

Zespół istnieje od 2006 roku, a na koncie ma m.in. występy w tak prestiżowych salach koncertowych jak CBC Glenn Gould Studio, Massey Hall oraz festiwalach: New Music Festival na University of Toronto, Festival Incontri di Canna oraz Festival Musicale delle Nazioni al Teatro Marcello, New Music Alberta w Edmonton.

W programie zakopiańskiego występu artystek zabrzmią dzieła: Johannesa Brahmsa Sonata No. 1 f-moll, Norberta Paleja Cantilena Veni Creator Spiritus, Maurice’a Ravela Tombeau de Couperin, Gustavo Beytelmanna 4 Airs Autour du Tango.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.centrumgaia.pl

Data dodania: 2013-10-04 22:06:37

10.10.2013 Reportaż z "Muzyki na Szczytach"
Reportaż z Jubileuszowego V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”!

„Pod Tatrami” na antenie TVP Kraków:

czwartek, 10.10 o godz. 17.35, o godz.22.18,

sobota, 12.10 o godz.17.45,

niedziela,13.10 o godz.10.00

Program dostępny także w Internecie: www.podtatrami.tvp.pl!

TVP POLONIA w każdą niedzielę o godz.12.45

Data dodania: 2013-10-01 13:06:24

28.09.2013 Jeszcze Polska Muzyka
Zapraszamy Państwa na kolejny koncert w ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi „Muzyka na Szczytach”. Już w najbliższą sobotę, 28.09, o godz. 19.00 będziecie mogli usłyszeć Państwo koncert Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Miejsce wydarzenia – kościół św. Krzyża

Data dodania: 2013-09-29 13:46:20

18.08.2013 Koncert Jezierski&Marina
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza zaprasza na koncert wiolonczelisty Rafała Jezierskiego i pianisty Carlesa Marina, który odbędzie się w kościele świętego Krzyża, na ulicy Zamoyskiego 30, w niedziele, dnia 18 sierpnia o godzinie 20.00.

W programie utwory Bacha, Beethovena, Schumanna, Chopina i Szymanowskiego.

Serdecznie Zapraszamy!

Koncert zwiastuje Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej MUZYKA NA SZCZYTACH, który odbędzie się w dniach od 14 do 21 września 2013r.Zapewniamy wstęp wolny oraz artystyczne doznania.

Data dodania: 2013-08-14 17:59:54

7.08.2013 Klub rozmów na Szczytach
Wraz z V edycją Festiwalu "Muzyka na Szczytach" mamy zaszczyt zaprosić Państwa do klubu dyskusyjnego z udziałem krytyków muzycznych. Zapraszamy do zapoznania się z programem na stronie muzykanaszczytach.com

Data dodania: 2013-08-07 22:49:37

13-22.09.2013 Wystawa Tomasza Sikory
W ramach tegorocznej edycji Festiwalu „Muzyka na Szczytach” jedną z imprez towarzyszących będzie niezwykła wystawa Tomasza Sikory inspirowana Scherzo b-moll op. 31 Chopina! Wystawa odbędzie się w dniach 13-22.09 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.
Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie muzykanaszczytach.com w dziale
"Wydarzenia Towarzyszące"

Data dodania: 2013-07-22 15:30:32

18.07.2013 Sprzedaż biletów online!
Na stronie ticketpro.pl jest już możliwość zakupu biletów na wszystkie wydarzenia Festiwalu "Muzyka na Szczytach".
Bezpośrednie odnośniki znajdziecie Państwo na stronie muzykanaszczytach.com w dziale "Program Festiwalu" oraz "Bilety"

Data dodania: 2013-07-18 17:01:28

11.07.2013 Honorowy Patronat Prezydenta RP
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski, objął V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" honorowym patronatem. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią listu z Kancelarii Prezydenckiej, który jest dostępny pod adresem: http://karlowicz.org/pdfy/prezydent.pdf.

Więcej informacji na stronie prezydent.pl

Data dodania: 2013-07-11 20:57:59

14-21.09.2013 Jubileuszowy V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach"
14 września rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu "Muzyka na Szczytach". Zapraszamy do zapoznania się z programem, który jest już na stronie muzykanaszczytach.com oraz w zakładce Międzynarodowy
Festiwal Muzyki Kameralnej MUZYKA NA SZCZYTACH - Program Festiwalu.

Data dodania: 2013-05-17 16:17:09

19-20.05.2013 Koncerty edukacyjne
Zapraszamy dzieci i rodziców na koncerty edukacyjne, które w tym roku odbywają się pod hasłem "Od wrażliwości do wartości".
Program znajdziecie Państwo w zakładce Koncerty edukacyjne oraz na stronie muzykanaszczytach.com.

Data dodania: 2013-05-14 13:48:34

1.05.2013 Jubileuszowy V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach"
Już niedługo, na naszej stronie, pojawi się program V edycji Festiwalu "Muzyka na Szczytach". Zapraszamy Państwa do regularnego odwiedzania zarówno strony karlowicz.org, jak i strony festiwalowej muzykanaszczytach.com.

Data dodania: 2013-05-01 10:35:41

9.05.2013 Walne zebranie zarządu Stowarzyszenia
Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia im. M. Karłowicza na walne zebranie, które odbędzie się 9 maja 2013, w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. na Wilcznik 1.

Data dodania: 2013-05-01 10:26:29

15.09.2012 - 22.09.2012 PROGRAM Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2012
Program IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej
„ Muzyka na Szczytach” 2012.

      INAUGURACJA

15.09.2012 Sobota. godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program:
K. Penderecki - Chaconne ( z Polskiego Requiem )
H.M. Górecki – Trzy utwory w dawnym stylu
M. Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową
G. Bacewicz – Koncert na orkiestrę smyczkową
W. Kilar – Preludium chorałowe, Orawa
Wykonawcy:
Sinfonietta Cracovia
Jerzy Maksymiuk
Prowadzenie:
Marcin Majchrowski


16.09.2012 Niedziela, godz. 12.00
Zakopane – Jasny Pałac ul. Kazimierza Tetmajera 24

W ramach cyklu „ Muzyka na Szczytach dla dzieci”
Koncert „ Instrumenty bez tajemnic – kwartet klarnetowy”
Wykonawca:
Cracow Clarinet Quartet
Prowadzenie:
Maria Lubaszewska


16. 09.2012 Niedziela, godzina 20.30
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program:
M. Giuliani - Rossiniana no. 3
A. Jose - Sonata ( Allegro, Minuetto, Pavana Triste, Finale )
G. Bacewicz - IV kwartet smyczkowy
S. Assad - 5 World Dances
E. Angulo - Cuatro danzas cibilinas
Wykonawcy:
Łukasz Kuropaczewski - gitara
Royal String Quartet
Prowadzenie:
Marcin Majchrowski18.09.2012 Wtorek, godzina 12.00
Zakopane - Kino Sokół ul. Władysława Orkana 2                    

W ramach cyklu „ Muzyka na Szczytach dla dzieci”
„Obejrzyj muzykę” ( pokaz dwóch sposobów prezentacji dzieła Sergiusza Prokofiewa- „Piotruś i Wilk”- pokaz filmów.)
Prowadzenie:
Maria Lubaszewska18.09.2012. Wtorek, godzina 19.00
Zakopane - Szczyt Góry Kasprowy Wierch


"Beata i Jacek- Projekt 1987 m n.p.m."
(Koncert z poczęstunkiem, tylko za okazaniem zaproszenia)

Wykonawcy:
Beata Rybotycka -śpiew
Jacek Wójcicki-śpiew
Michał Braszak –bas
Michał Chytrzyński –skrzypce
Konrad Mastyło - piano
19.09.2012 Środa, godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program
W.Kilar : Kwintet Dęty
G. Bacewicz : VI Kwartet smyczkowy
L.Janacek: Mladi
P.Mykietyn: II Kwartet smyczkowy
M. Ravel: Introdukcja i Allegro na harfę, flet i klarnet i kwartet smyczkowy

Wykonawcy:
Lutosławski Quartet , Malwina Lipiec - harfa, Andrzej Krzyżanowski (flet), Arkadiusz Krupa (obój), Alicja Kieruzalska (fagot), Piotr Lato (klarnet), Tomasz Binkowski (waltornia), Jakub Sztencel (klarnet basowy)
Prowadzenie:
Gabriela Ułanowska20.09.2012 Czwartek, godzina 12.00
Zakopane – Jasny Pałac ul. Kazimierza Tetmajera 24
Koncert omawiany

Urszula Bartkiewicz – klawesyn
Program:
Nicolas Lebegue: Suite en C
Bernardo Pasquini: Toccata Seconda
Jan Sebastian Bach: Das Wohltemperierte Klavier cz. II

Francois Couperin : Vingt-Cinquieme Ordre
Johann Christian Bach : Sonate G-dur op. 5
Emilia Potocka : Mazurek G-dur
Józef Elsner : Polonez d-moll
Prowadzenie :
Tadeusz Deszkiewicz20.09.2012 Czwartek - godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)


Recital: Hugo Wolf Quartett

Program:
J.Haydn -                    Kwartet Smyczkowy Nr. 2 C-dur op. 20
S.Moniuszko -               Kwartet Smyczkowy Nr. 2 F-dur
L.van Beethoven - Kwartet Smyczkowy Es-dur op. 74 „Harfowy”
Prowadzenie:
Piotr Orawski21.09.2011. Piątek, godzina 19.00
Zakopane - Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Premiery
Program:
I cz.
I. Paderewski - Nocturne, Op. 16 no. 4
                     Mélodie, Op.8 no. 3
           Krakowiak, Op. 5 no. 1
Z. Stojowski - Romance sans parole
Concertstück, Op. 31
F. Chopin -      Polonaise brillante, Op. 3
Wykonawcy:
Lars Hoefs - wiolonczela
Marek Żebrowski - fortepian


II cz:
Program:
S. Prokofiew: Uwertura na tematy żydowskie :
M. Górecki: premiera (klarnet i sekstet smyczkowy)
P. Mykietyn: premiera –( rożek angielski, waltornia, klarnet basowy, altówka)
Wykonawcy:
Roman Widaszek - klarnet, Bartosz Bednarczyk – fortepian
Lutosławski Quartet, A.Krupa - rożek angielski,
Szymon Krzeszowiec – skrzypce, Łukasz Syrnicki - altówka
A.Rozmysłowicz- altówka, T.Binkowski - waltornia, K.Sztencel -klarnet basowy
Prowadzenie:
Andrzej KrusiewiczFINAŁ
22.09.2012. Sobota, godzina 19.00
Zakopane- Kościół Św. Krzyża ul. Chałubińskiego 30
( wejście od ul. Zamoyskiego)
Program:
I Strawiński - „Trzy utwory”,
L.v.Beethoven - Kwartet smyczkowy op.18/6
K.Penderecki – Preludium na klarnet
J. Brahms -      Kwintet klarnetowy h-moll op.115

Wykonawcy:
Sharon Kam
Jerusalem Quartet
Prowadzenie:
Andrzej Krusiewicz

Wydarzenia towarzyszące

15.09.2012 Sobota, godzina 15.30 - Miejska Galeria Sztuki
Zakopane ul. Krupówki 41
Koncert w ramach wernisażu wystawy malarstwa Jerzego Skolimowskiego

Marek Żebrowski – fortepian
Program:
Johann Sebastian Bach: Nun komm, der Heiden Heiland (transkrypcja: Ferruccio Busoni)
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonata C-dur, KV 330
Fryderyk Chopin : :Andante spianato et Grande Polonaise brillante, Op. 22

Wystawy

14 -30.09.2012 - Dworzec Tatrzański – Galeria
Zakopane ul. Krupówki 12
Wystawa obrazów Sławomira Grucy
Wernisaż: 14.09.2012, godz. 18.00


15.09 -15.10.2012 - Miejska Galeria Sztuki
Zakopane ul. Krupówki 41
Wystawa obrazów – Jerzy Skolimowski
Wernisaż i koncert: 15.09.2012, godz. 15.30

16.09.2012– Jasny Pałac
Zakopane ul. Kazimierza Tetmajera 24
Wystawa fotografii Bożeny Solańskiej

Tytuł: "Szepty natury zaklęte w drewnie"
Wernisaż: 16.09.2012, godz.17.00

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

Bilety:
Sprzedaż od 1 września.

www.eventim.pl
Biuro Promocji Zakopane ul. Gen. Galicy 8
W miejscu Koncertów

www.muzykanaszczytach.com
www.karlowicz.org

Data dodania: 2012-08-20 17:40:16

2010-2011 Zbiórka publiczna
Zgodnie z decyzją SE.5022/10/2010 z dn. 15.10.2010 wydaną przez Burmistrza Miasta Zakopane, przedstawiamy wynik i sposób zużytkowania Funduszy ze zbiórki publicznej/sprzedaży cegiełek/ przeprowadzonej w terminie od 15.10.2010-29.09.2011r.

Ogółem uzyskano kwotę 1130,00 zł i w całości przeznaczono ją na organizację Festiwalu Muzyka na Szczytach, który odbył się w dniach 17-24.09.2011.

Data dodania: 2011-10-31 13:31:50

04.09.2011 Program Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach" 2011. Zakopane-Bukowina Tatrzańska-Uzdrowisko Szczawnica
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY
III MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ
„MUZYKA NA SZCZYTACH” ZAKOPANE 2011


16. 09. Piątek

Godz. 19.00
Hotel Bukovina
ul. Sportowa 22, Bukowina Tatrzańska

Wystawa poświęcona Stanisławowi Wisłockiemu p.t.
Życie jednego muzyka

Wystawę można oglądać do 24.09.2011

Wstęp wolny


17. 09. Sobota

Godz. 12.00
Hotel Crocus
ul. Chałubińskiego 40, Zakopane

Wernisaż wystawy p.t.
Henryk Mikołaj Górecki. Artysta – człowiek szczęśliwy.

Dr Małgorzata Janicka-Słysz – słowo wstępne

Wstęp wolny


Godz.15.00
Willa „Koliba”
ul. Kościeliska 18, Zakopane

Wernisaż wystawy p.t.
Instrumenty muzyczne w zbiorach etnograficznych Muzeum Tatrzańskiego

Wystawę można oglądać do 31.12.2011

Wstęp wolny


Godz. 16.00
Dom Wczasowy „Jasny Pałac”
ul. Kazimierza Tetmajera 24, Zakopane

Koncert p.t.
Maria Szymanowska, portret „królowej tonów”

Elisabeth Zapolska – śpiew
Bart van Oort - pianoforte Jacob Weimes 1810, z kolekcji Petr Šefl (Praga)
Maciej Negrey – prowadzenie koncertu


Maria Szymanowska:

5 Śpiewów historycznych do poezji Juliana Ursyna Niemcewicza:
Kazimierz Wielki (1310-1370)
Jadwiga, Królowa Polska (1374-1399)
Jan Albrycht (1459-1501)
Duma o kniaziu Michale Glińskim (1470-1534)
Stefan Czarniecki (1599-1665)

Polonez h-moll
Nokturn “Le murmure”
Romanse do poezji w języku francuskim i włoskim:

Romance de la Reine Hortense/Romans królowej Hortensji
Le Départ/Odejście (sł. Cervantes, tłum. na franc. Florian)
Peine et Plaisir/Smutki i przyjemności (sł. Sergiej Puszkin)
Ballade/Ballada (sł. Mme Saint-Onge)
Romance à la nuit/Romans nocy (sł. anonim)
Se spiegar potessi/Gdybym mógł wytłumaczyć (sł. anonim)
Romans księcia Galicyna zaaranżowany na fortepian solo

Ballady do poezji Adama Mickiewicza:

Świtezianka
Pieśń z wieży
Wilija

Wstęp wolny


Godz.20:00
Grand Hotel Stamary
ul. T. Kościuszki 19, Zakopane

Koncert „Moda na Kulturę – ubierz się w Muzykę” towarzyszący pokazowi modyElżbieta Krzemińska- Owczarz – autor kolekcji
Leszek Czajka – kreacje fryzjerskie
Michał Mogiła – obój
Janusz Antonik – klarnet
Alicja Kieruzalska – fagot


Władysław Walentynowicz - Trio stroikowe
Tadeusz Paciorkiewicz - Trio stroikowe
Antoni Szałowski - Trio stroikowe
Aleksander Tansman - Trio stroikowe


Wstęp – Zaproszenie -200zł


18. 09. Niedziela

Godz. 12.00
Dworzec Tatrzański
ul. Krupówki 12, Zakopane

Wernisaż wystawy prac Ewy Fortuny
p.t. „Rytmy Natury”

Wstęp wolny


Godz. 16.00
Hotel Belvedere
ul. Droga do Białego 3, Zakopane

Koncert zespołu “Guitar 4mation”

Martin Wesely – gitara
Martin Schwarz – gitara
Michał Nagy – gitara
Petr Saidl – gitara

Magdalena Miśka- Jackowska/Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertuBartłomiej Budzyński - Góreckiada

Fryderyk Chopin - 4 Préludes op.28*
- Nr 15 Sostenuto
- Nr 17 Allegretto
- Nr 6 Lento assai
- Nr 12 Presto

Isaac Albéniz – Mallorca – Barcarola*

Joaquin Rodrigo – Tres Piezas*
- Caleseras
- Sonada de Adios
- Danza Valenciana

Tomás Gubitsch – La Otra Calesita*


***PRZERWA***


Chopin Reload:
Fryderyk Chopin /Guitar4mation - Walzer op.64 No.7*
Fryderyk Chopin/Antonio Carlos Jobim - Prélude op.28 Nr. 4/How Insensitive*

Chick Corea – The Hilltop*
Pat Metheny – Letter from Home**
Chick Corea – Addendum**

Astor Piazzolla – Fuga y Misterio*
Alberto Ginastera – Danza de la Moza Donosa*
Astor Piazzolla – Escualo***

* - arr. Martin Schwarz
** - arr. Petr Saidl
*** - arr. Martin Wesely
Wstęp wolny


Godz. 20.30
Kościół św. Krzyża
ul. Chałubińskiego 30, Zakopane

Koncert zespołu “The King’s Singers”

David Hurley – kontratenor
Timothy Wayne-Wright – kontratenor
Paul Phoenix – tenor
Philip Lawson – baryton
Christopher Gabbitas – baryton
Jonathan Howard – bas

Magdalena Miśka Jackowska/Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu


Henryk Mikołaj Górecki
- Totus tuus

Mikołaj Zieleński
- Adoramus te, Christe
- Benedicimus Deum coeli
- In Monte Oliveti
- Vox in Rama
- Viderunt omnes

Thomas Tallis
- Lamentations

Paweł Łukaszewski - Responsoria Tenebrae
- Tenebrae Factae sunt
- Caligaverunt oculi mei
- Recessit Pastor noster
- O vos omnes
- Ecce quomodo moritur Justus
Utwór zamówiony dla King's Singers przez Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie/ commissioned for The King's Singers by the Adam Mickiewicz Institute, Warsaw.

***PRZERWA***

Francis Poulenc (1899-1963)
- Quatre petites prières de Saint François d’Assise

Songs of Faith and Hope – Wybór pieśni z lżejszego repertuaru zespołu.


Wstęp:
Sektor I – 100zł/70zł
Sektor II – 50zł/30zł


19.09 Poniedziałek

Godz. 18.00
Hotel Grand Nosalowy Dwór
ul. Balzera 21d, Zakopane

Recital fortepianowy w 200. rocznicę urodzin Franciszka Liszta

Miroslav Kultyshev – fortepian

Magdalena Miśka Jackowska/Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertuFranciszek Liszt – 12 Etiud transcendentalnych (12 Études d’exécution transcendante)

1. Preludio
2. Bez tytułu (Molto vivace)
3. Paysage
4. Mazeppa
5. Feux-follets
6. Vision
7. Eroica
8. Wilde Jagd
9. Ricordanza
10. Bez tytułu (Allegro agitato)
11. Harmonies du soir
12. Chasse-neige


***PRZERWA***


Franciszek Liszt – Sonata h-moll

Wstęp 20zł/10zł


Godz. 20.30
Kościół św. Krzyża
ul. Chałubińskiego 30, Zakopane

Koncert chóralny p.t.
Henryk Mikołaj Górecki In Memoriam

Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika

Magdalena Miśka-Jackowska/Andrzej Kosowski – prowadzenie koncertu


Henryk Mikołaj Górecki

- Totus Tuus op. 60

- Pieśni Maryjne op. 54:
Matko Niebieskiego Pana
Matko Najświętsza
Zdrowaś bądź Maryja
Ach, jak smutne jest rozstanie
Ciebie na wieki wychwalać będziemy

- Pod Twoją obronę op. 56
- Pieśń Rodzin Katyńskich op. 81
- Amen op. 34

Wstęp wolny

20. 09. Wtorek

Godz. 11.00
Dom Wczasowy „Jasny Pałac”
ul. Kazimierza Tetmajera 24, Zakopane

Koncert – wykład

Maciej Negrey – prowadzenie koncertu
Aleksandra Czajor – skrzypce
Grażyna Zubik – skrzypce                                             
Natalia Warzecha – altówka
Katarzyna Detko – wiolonczela
Przemysław Winnicki – fortepian


Władysław Żeleński – Kwartet fortepianowy c-moll, op. 61
- Allegro con brio
- Andante sostenuto (Romanza)
- Intermezzo
- Finale

Wawrzyniec Żuławski – Kwintet fortepianowy
- Andante
- Allegro vivace (tempo di scherzo)
- Andante molto tranquillo
- Allegro moderato

Wstęp wolny


Godz. 19.00
Hotel Grand Nosalowy Dwór
ul. Balzera 21d Zakopane

Koncert kameralny

Mayuko Kamio – skrzypce
Miroslav Kultyshev – fortepiano

Tadeusz Deszkiewicz – prowadzenie koncertu


Ludwig van Beethoven

- Sonata “Wiosenna” F-dur, op. 24
Allegro
Adagio molto espressivo
Scherzo. Allegro molto
Rondo. Allegro ma non troppo

Piotr Czajkowski

- Souvenir d’un lieu cher op. 42
Meditation
Scherzo
Melodie

- Valse – Scherzo op. 34

PRZERWA

Johannes Brahms

- Sonata A-dur, op. 100
Allegro amabile
Andante tranquillo
Allegretto grazioso

- Sonata d-moll, op. 108
Allegro
Adagio
Un poco stretto e con sentiment
Presto agitato

Wstęp 20zł/10zł


Godz.22:00
Dworzec Tatrzański
ul. Krupówki 12, Zakopane

Spektakl teatralny
„Intensywność szkła poza percepcją”
Teatr NIE TERAZ
Tomasz Żak - reżyseria, scenariusz i scenografia
Tomasz Lewandowski - muzyka i dźwięk

Występują:

Ewa Tomasik
Tomasz Lewandowski
Magdalena Zbylut,

Wstęp 10 zł
Sprzedaż biletów przed spektaklem21. 09. Środa

Godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
ul. Chałubińskiego 30, Zakopane

Arcydzieła kameralistyki

Ewa Kupiec – fortepian
Meccorre String Quartet

Maciej Negrey – prowadzenie koncertu


Ignacy Jan Paderewski

Nokturn
Menuet
Sarabande
Caprice


Karol Szymanowski

Kwartet smyczkowy nr 2, op. 56
- Moderato, dolce e tranquillo
- Vivace scherzando
- Lento – Doppio movimento

Antonin Dvořak

Kwintet fortepianowy nr 2, op. 81
- Allegro ma non tanto
- Dumka: Andante con moto
- Scherzo-Furiant: Molto vivace
- Finale: Allegro

Wstęp wolny


22.09. Czwartek

Godz. 16.00
Hotel Bukovina
Sportowa 22, Bukowina Tatrzańska

Koncert p.t.
Stanisław Wisłocki in Memoriam
Koncert omawiany połączony z pokazem filmu o kompozytorze.


Wojciech Świętoński – fortepian

Tadeusz Deszkiewicz – prowadzenie koncertu


Stanisław Wisłocki
- D’apres Scarlatti
Presto
Pastorale-Canon-Adagio
Allegro scherzando

- Suita I
Mazurek. Dolce spirit
Mazurek. Tempo giusto
Bajka. Lento cantabile
Ciuciubabka. Vivo scherzando

- Suita II
Allegro ma non troppo
Tempo di Polka
Sostenuto con molto esspressione
Tempo di Kujawiak
Tempo di Mazur

- Mała Suita
Legato
Moderato
Vivace
Tempo I

- Etiudy:
Agitato
Vivace
Wstęp wolny


Godz. 20.00
Dworek Gościnny
Park Górny, Szczawnica Zdrój


Część I: Półrecital

Olga Pasiecznik – sopran
Natalia Pasiecznik – fortepian

Igor Strawiński – Trzy historie dziecięce

Karol Szymanowski
- Trzy kołysanki op. 48
- Rymy Dziecięce op. 49
1. Przed zaśnięciem
2. Jak się najlepiej opędzić od szerszenia
3. Mieszkanie
4. Prosię
5. Gwiazdka
6. Ślub królewny
7. Trzmiel i żuk
8. Święta Krystyna
9. Wiosna
10. Kołysanka lalek
11. Gil i sroka
12. Smutek
13. Wizyta u krowy
14. Kołysanka Krzysi
15. Kot
16. Kołysanka lalki
17. Myszy
18. Zły Lejba
19. Kołysanka gniadego konia
20. Nikczemny szpakCzęść II: Historia żołnierza

Julie Laufenbuchler – narrator
William Mesguich – żołnierz
Volodia Serre – diabeł
Piotr Tarcholik – skrzypce
Piotr Lato – klarnet
Marian Magiera – kornet
Tomasz Stolarczyk – puzon
Alicja Kieruzalska – fagot
Janusz Widzyk – kontrabas
Sebastian Sojka – perkusja
Jean-Luc Tingaud – dyrygent

Igor Strawiński – Historia żołnierza

Tadeusz Deszkiewicz – prowadzenie koncertu

Wstęp 20zł/10zł


23. 09. Piątek

Godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
ul. Chałubińskiego 30, Zakopane

Koncert we współpracy z festiwalem „Guitarra Galante” w Krakowie

Stephan Schmidt – gitara
Royal String Quartet

Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu
Część I:

Sehan Gionsco – Introduktion
John Dowland – A fancy
Fernando Sor – Sonata op. 22
- Allegro
- Adagio
- Menuetto
- Rondo. Allegretto
Fernando Sor – Gran Solo op. 14
Claude Debussy – Kwartet smyczkowy g-moll op. 10
- Animé et très décidé
- Assez vif et bien rythmé
- Andantino, doucement expressif
- Très modéré - En animant peu à peu - Très mouvementé et avec passion


Część II:

Mario Castelnuovo - Tedesco – Kwintet gitarowy op. 143
- Allegro, vivo e schietto
- Andante mesto
- Scherzo: Allegro con spirito, alla marcia
- Finale: Allegro con fuoco


Wstęp wolny


24. 09. Sobota

Godz. 19.00
Kościół św. Krzyża
ul. Chałubińskiego 30, Zakopane

Koncert finałowy, w 100. rocznicę śmierci Gustava Mahlera


Urška Arlič Gololičič – sopran
Wiesław Suruło – flet
Konrad Mika – obój
Piotr Lato – klarnet
Piotr Tarcholik – skrzypce
Marcin Markowicz – skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela
Janusz Widzyk – kontrabas
Ireneusz Boczek – fortepian
Przemysław Winnicki – fortepian
Michał Pawełek – harmonium
Dariusz Bury – perkusja
Sebastian Sojka – perkusja
Michał Klauza – dyrygent

Magdalena Miśka Jackowska/Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu


Gustav Mahler – IV Symfonia / wersja kameralna, oprac. Erwin Stein
I. Heiter, bedächtig. Nicht eilen
II. In gemächlicher Bewegung. Ohne Hast
III. Ruhevoll
IV. Sehr behaglich


Wstęp wolny

Data dodania: 2011-09-04 19:41:32

25.03.2011 MUZYKA NA SZCZYTACH 2011
Misją Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza jest przywrócenie stolicy polskich gór - Zakopanemu dawnej świetności, kiedy czołowi Artyści różnych dziedzin sztuk przybywali w Tatry by tu czerpać natchnienie. Naszą ideę chcemy realizować organizując wydarzenia kulturalne na największym poziomie.

Zakopane z przyległymi Regionami, nazywane już w połowie XIX wieku „polską Szwajcarią” było miejscem inspirującym artystów z jednej strony i przyciągającym turystów z drugiej. Tutaj tworzyli i uczestniczyli w życiu kulturalnym i społecznym malarze, poeci, rzeźbiarze, muzycy, lutnicy, pisarze, architekci. Od przełomu XIX i XX wieku kultura wysoka i ludowa przenikały się wzajemnie, a twórcze efekty rozprzestrzeniały się na teren całej Polski oraz Europy.

Właściwości uzdrowiskowe i lecznicze okolic oraz unikalny klimat, a także rozwijająca się moda na narciarstwo i turystykę górską powodowały, że do Zakopanego zjeżdżały liczne grupy kuracjuszy i turystów regenerujących siły i zdrowie. Przyczyniło się do rozwoju „Kurortu zakopiańskiego” do którego chętnie przyjeżdżali tacy Artyści jak m.in. Artur Rubinstein, Ada Sari, Wanda Wiłkomirska, Światosław Richter, Helena Modrzejewska, Henryk Sienkiewicz, Ignacy Jan Paderewski. Na dłużej zatrzymali się, tutaj tworząc i włączając się czynnie w życie miejscowej społeczności m.in. Egon Petri, Julian Tuwim, Jan Kasprowicz, Kornel Makuszyński, Stanisław Witkiewicz, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Wojciech Kossak, Jacek Malczewski, Antoni Kenar, Karol Szymanowski, Mieczysław Karłowicz, Władysław Hasior, Kazimierz Przerwa Tetmajer.

Grupa założycieli Stowarzyszenia postanowiła podjąć próbę przywrócenia Zakopanemu dawnej świetności, zapraszając pod Tatry wybitnych muzyków i przedstawicieli innych sztuk. Komitetowi Honorowemu dwóch pierwszych edycji festiwalu przewodniczył wybitny, światowej sławy kompozytor Henryk Mikołaj Górecki. Tutaj, podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” rozbrzmiewały wspaniałe wykonania dzieł wybitnych kompozytorów, również tych niesłusznie zapomnianych. Słuchaliśmy m.in. dzieł Beethovena, Mozarta, Schumanna, Chopina, Szymanowskiego, ale także Mieczysława Karłowicza, Zygmunta Noskowskiego, Juliusza Zarębskiego, Ignacego F. Dobrzyńskiego, Józefa Krogulskiego, Romana Maciejewskiego czy Hanny Kulenty; gościliśmy jeden z najwybitniejszych zespołów kameralnych na świecie Kronos Quartet, wybitnych pianistów Jonathana Plowrighta i Ewę Marię Żuk, skrzypków Vadima Gluzmana i Eyala Klessa. W bieżącym roku do panteonu naszych gwiazd dołączą The Kings Singers, Mayuko Kamio i Miroslav Kultyshev.

Tegoroczna edycja odbędzie się 17 – 24 września. Koncerty odbywać się będą w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Szczawnicy Zdrój. Kilka lat temu Uzdrowisko Szczawnica zostało zwrócone spadkobiercom Adama Hr. Stadnickiego. W ramach swojej rewitalizacji powstaje tam centrum kultury- „Dworek Gościnny”, który będzie mógł gościć 400 osób. W tym odrestaurowanym przez Rodzinę Mańkowskich eleganckim wnętrzu będzie miało miejsce jedno z wydarzeń festiwalu 2011 – widowisko poetycko-baletowe Igora Strawińskiego „Historia Żołnierza” z tekstem Charles’a Ferdynanda Ramuz. Do wykonania powyższego dzieła organizatorzy zaprosili dyrygenta Jean-Luc Tingaud oraz aktorów Oliviera Balazuc i Vladimira Serre.

Organizując cyklicznie Festiwal Muzyka na Szczytach jesteśmy przekonani, że to co robimy jest ważne i potrzebne szczególnie teraz, gdy otacza nas wszechobecna pop kultura i komercja. Skutecznie realizujemy marzenia o festiwalu z udziałem wykonawców najwyższej klasy, festiwalu będącym kilkudniowym świętem wielkiej Sztuki. Pomagają nam przyjaciele, organizacje państwowe, społeczne, twórcy kultury oraz osoby prywatne.

Data dodania: 2011-03-25 01:42:43

20.02.2011       Trwają przygotowania do III Festiwalu "Muzyka na Szczytach"
III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” odbędzie się w dniach 17-24 września 2011 roku. Zostanie on zainaugurowany przez światowej sławy brytyjski zespół wokalny The King’s Singers.
Festiwal gościć będzie także znakomitego pianistę rosyjskiego, zwycięzcę XIII Konkursu im Piotra Czajkowskiego w Moskwie i finalistę ostatniego Konkursu Chopinowskiego – Mirosława Kultyszewa. Odbędą się dwa koncerty poświęcone sławnym muzykom związanym z Podhalem – zmarłemu niedawno wielkiemu kompozytorowi Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu, który przewodniczył Komitetowi Honorowemu Festiwalu „MnSz” od początku jego istnienia oraz wybitnemu dyrygentowi, pedagogowi i kompozytorowi Stanisławowi Wisłockiemu w 90 rocznicę jego urodzin.
Festiwalowe koncerty poza Zakopanem odbywać się będą w Bukowinie Tatrzańskiej, Nowym Targu i Szczawnicy Zdrój.
Minister Kultury i Sztuki przyznał Stowarzyszeniu im. Mieczysława Karłowicza dotację na organizację Festiwalu „Muzyka na Szczytach” w wysokości 175.000 złotych.

Data dodania: 2011-02-21 00:33:28

18.11.2010  Przewodniczący Komitetu Honorowego dwóch edycji festiwalu "Muzyka na szczytach", Profesor Henryk Mikołaj Górecki nie żyje.
- Żegnając geniuszy, wielkie postaci, żegnamy tych, których nie da się zastąpić. Odchodzą ze swoją oryginalną twórczością, niepowtarzalną wrażliwością, ale odchodzą nie naprawdę. Pozostawiają bowiem po sobie dzieła, które trwają - te słowa wypowiedział podczas ceremonii pogrzebu Profesora Henryka Mikołaja Góreckiego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Data dodania: 2010-11-19 00:58:46

11.10.2010 Zbiórka Publiczna
Zgodnie z decyzją 5022/6/209 z dn. 31.08.2009 r. wydaną przez Burmistrza
Miasta Zakopane, Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem
przedstawia wynik i sposób zużytkowania funduszy uzyskanych ze zbiórki
publicznej-sprzedaży cegiełek przeprowadzonej w terminie od 02.09.2009
r. do 30.09.2010r.

Ogółem ze sprzedaży cegiełek uzyskano kwotę 2 770,00 zł i w całości
przeznaczono ją na organizację międzynarodowego festiwalu "Muzyka
na Szczytach", który odbył się w dniach 19.09 - 25.09.2010r.w Zakopanem.

Danuta Sztencel - PrezesData dodania: 2010-10-11 23:26:25

25.09.2010 Program II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach"
MUZYKA NA SZCZYTACH
MUSIC ON THE HEIGHTS

II Międzynarodowy
Festiwal
Muzyki
Kameralnej

2nd International
Chamber
Music
Festival

Zakopane
19 – 25 IX 2010

Program / Programme

18 09 2010
Godz. 10:00 / 10 am
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem / Tatra Museum in Zakopane
Krupówki 10

Gra Miejska/Urban Game
Wstęp wolny/ Admission free

18-25 09 2010
Dworzec Tatrzański/Tatra Station
Krupówki 12

Wystawa Malarstwa/Exhibition of Paintings
Wstęp wolny/ Admission free

19 09 2010
Godz. 20:30 / 8.30 pm
Kościół Św. Krzyża / Holy Cross Church
Chałubińskiego 30 (wejście od / entrance from Zamoyskiego)

Dobrzyński, Schumann, Zarębski
Katarzyna Budnik - altówka / viola
Jakub Jakowicz – skrzypce / violin
Bartosz Koziak - wiolonczela / cello
Rafał Kwiatkowski - wiolonczela / cello
Jonathan Plowright – fortepian / piano
Artur Rozmysłowicz - altówka / viola
Janusz Wawrowski - skrzypce / violin
Janusz Widzyk – kontrabas / double bass

Iwona Schymalla – prowadzenie koncertu/ host of the concert
Wstęp wolny/ Admission free
Godz. 23:00 / 11 am
Hotel Grand Nosalowy Dwór
Restauracja Panoramika
Balzera 21d

Koncert przy lampce wina/Music and Wine evening

Sebastian Oroń – saksofon sopranowy / soprano saxophone
Łukasz Nędza – saksofon altowy / alt saxophone
Piotr Feledyk - saksofon tenorowy / tenor saxophone
Bartek Banasik - saksofon barytonowy / bariton saxophone
Wstęp wolny/ Admission free

20 09 2010
Godz. 9:00 / 9 am
Hotel Grand Nosalowy Dwór
Balzera 21d

Warsztaty artystyczne dla dzieci „Artystyczna Euforia”/ Art workshop for children „Artistic Euphoria”
Wstęp wolny/ Admission free

Godz. 19:00 / 7 pm
Hotel Belvedere, Droga do Białego 3

Busoni, Chopin, Paderewski
Acoustic Brass – Kwintet Dęty / Brass Quintet
Mirosław Feldgebel - fortepian / piano
Jonathan Plowright - fortepian / piano

Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu/host of the concert
Bilety / Ticket - 30 PLN, 15 PLN

21 09 2010
Godz. 9:00 / 9 am
budynek Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego/Tatra National Park in Kuźnice

Wycieczka górska/Mountain hike
Wstęp wolny/ Admission free

Godz. 17:00 / 5 pm
Dworzec Tatrzański/Tatra Station
Krupówki 12

Projekcja filmu o tematyce górskiej/Mountain film screening
Wstęp wolny/ Admission free

Godz. 19:00 / 7 pm
Państwowa Szkoła Muzyczna im. F. Chopina w Nowym Targu/F. Chopin State Secondary School of Music in Nowy Targ
Parkowa 12

Chopin, Maciejewski
AUKSO Orkiestra Kameralna / AUKSO Chamber Orchestra
Marek Moś - dyrygent / conductor
Ewa Maria Żuk - fortepian / piano

Tadeusz Deszkiewicz – prowadzenie koncertu/host of the concert
Bilety/Tickets - 30 PLN, 15 PLN

22 09 2010
Godz. 12:00 / 12 am
Ośrodek Wczasowy Jasny Pałac/ Jasny Pałac Holiday Resort
Tetmajera 24

Castro, Chopin, Chávez, Ponce, Villanueva
Ewa Maria Żuk - fortepian / piano

Maciej Negrey – słowo / lecture

Koncert omawiany / lectured concert
Wstęp wolny/ Admission free

Godz. 19:00 / 7 pm
Kościół Św. Krzyża / Holy Cross Church
Chałubińskiego 30 (wejście od / entrance from Zamoyskiego)

Bruch, Mozart, Przybylski
Katarzyna Budnik - altówka / viola
Jakub Jakowicz – skrzypce / violin
Rafał Kwiatkowski - wiolonczela / cello
Piotr Lato – klarnet / clarinet
Artur Rozmysłowicz - altówka / viola
Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce / violin
Janusz Wawrowski - skrzypce / violin
Anita Wąsik - skrzypce / violin
Janusz Widzyk – kontrabas / double bass
Marcin Zdunik – wiolonczela / cello

Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu/host of the concert
Wstęp wolny/ Admission free

Godz. 22:00 / 10 am
Grand Hotel Stamary
Kościuszki 19

Koncert przy lampce wina/Music and Wine evening

Marianna Dąbek – akordeon / accordeon
Michał Poniżnik – klarnet / clarinet
Michał Dąbek – wiolonczela / cello
Wstęp wolny/ Admission free

23 09 2010

Godz. 20:00 / 8 pm
Hotel Grand Nosalowy Dwór, Balzera 21d

Bellini, Boccherini, Chopin, Donizetti, Ravel
Katarzyna Budnik – altówka / viola
Jakub Jakowicz – skrzypce / violin
Magdalena Kołodziejczyk – flet / flute
Andrzej Krzyżanowski – flet / flute
Piotr Lato – klarnet / clarinet
Natalia Pasiecznik – fortepian / piano
Olga Pasiecznik – sopran / soprano
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce / violin
Jakub Sztencel – klarnet / clarinet
Anita Wąsik - skrzypce / violin
Janusz Widzyk – kontrabas / double bass
Marcin Zdunik – wiolonczela / cello

Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu/host of the concert
Bilety / Ticket - 30 PLN, 15 PLN

Godz. 22:00 / 10 am
Hotel Grand Nosalowy Dwór
Restauracja Panoramika
Balzera 21d

Koncert przy lampce wina/Music and Wine evening

Michał Poniżnik - I klarnet/ 1 st clarinet
Mariusz Stępień - II klarnet/ 2 nd clarinet
Marek Nemtusiak - III klarnet/ 3 rd clarinet
Jakub Sztencel - IV klarnet/ 4 th clarinet
Wstęp wolny/ Admission free

24 09 2010
Godz. 12:00 / 12 am
Grand Hotel Stamary, Kościuszki 19

Koncert najlepszych uczestników Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich prowadzonych przez prof. Jagnę Sokorską – Kwika. / Concert featuring the best participants of the International Masterclass led by Professor Jagna Sokorska-Kwika.
Laura Sobolewska - fortepian / piano

Andrzej Krusiewicz – prowadzenie koncertu/host of the concert
Wstęp wolny/ Admission free


Godz. 17:00 / 5 pm
Hotel Crocus , Chałubińskiego 40

Maciejewski
Tadeusz Domanowski – fortepian / piano
Robert Morawski – fortepian / piano
Magdalena Rucińska - sopran / soprano
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce / violin

Muzyka przeplatana będzie fragmentami filmu biograficznego, a także rozmową Marcina Majchrowskiego z bratem kompozytora – Wojciechem Maciejewskim. / The music will be complemented by fragments of a biographical film and by an interview with the composer’s brother Wojciech Maciejewski conducted by Marcin Majchrowski.

Marcin Majchrowski – prowadzenie koncertu/host of the concert
Bilety / Ticket - 30 PLN, 15 PLN25 09 2010
Godz. 19:00 / 7 pm
Kościół Św. Krzyża / Holy Cross Church
Chałubińskiego 30 (wejście od / entrance from Zamoyskiego)

Giuliani, Maciejewski, Mertz, Schubert
Katarzyna Budnik – altówka / viola
Andrzej Krzyżanowski – flet / flute
Rafał Kwiatkowski – wiolonczela / cello
Pablo Márquez – gitara / guitar
Roch Modrzejewski – gitara / guitar
Robert Morawski – czelesta / celeste
Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce / violin
Janusz Wawrowski - skrzypce / violin
Marcin Zdunik – wiolonczela / cello

Grażyna Torbicka – prowadzenie koncertu / host of the concert
Wstęp wolny/ Admission free
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie/Organizers reserve the right to change the programme

Sprzedaż biletów od 01 09 2010/Ticket Sales from September 1, 2010

Sklep internetowy www.zakopane.pl

Biuro Promocji Zakopanego, Gen Galicy 8, tel. + 48 18 20 669 50
Inf. Turystyczna, Kościuszki 17, tel. +48 18 20 122 11
Inf. Turystyczna Kościeliska 7, tel. +48 18 20 120 04
Księgarnia Muzyczna "Kurant" Kraków. Rynek Główny 36, Tel. +48 12 422 98 59
W miejscach koncertów - na godzinę przed ich rozpoczęciem/One hour before the start of the concerts at their Venue
Organizator Projektu/Project Organizer:
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem/Mieczysław Karłowicz Society in Zakopane

Prezes Stowarzyszenia, Koordynator Projektu/President of the Society, Project Coordinator:
Danuta Sztencel

Dyrektor Artystyczny Festiwalu/Artistic Director of Festival:
Janusz Wawrowski

www.karlowicz.org
INFORMACJA: info@karlowicz.org

10% zniżki na Radio Taxi / tel. 191-92 / po okazaniu zaproszenia lub biletu na koncert festiwalowy

Data dodania: 2010-08-25 21:13:21

18.09. - 25.09.2010 r. "Zakopane reAnimacja"
Projekt „Zakopane reAnimacja” ma na celu ponowne rozbudzenie życia kulturalnego miasta Zakopane. W tym celu zaplanowany został szereg imprez artystycznych skierowanych zarówno do dojrzałych odbiorców kultury jak i najmłodszych jej fanów.
W skład poszczególnych komponentów projektu „Zakopane reAnimacja” wchodzą:

a) Koncerty w ramach Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” – na trenie Zakopanego i Nowego Targu;
b) Koncert edukacyjny dla dzieci;
c) Kursy mistrzowskie;
d) Wystawa instrumentów muzycznych
e) Wystawa malarstwa „Creation of the Word after Witkacy”
f)      Pokaz filmu muzycznego z akcentem górskim
g) Przeprowadzenie „gry miejskiej”.


Partnerami finansowymi w projekcie będą:

a) Gmina Miasto Nowy Targ
b) Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury
c) Fundacja A Love Supreme

Partnerami wspomagającymi będą:
a) Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim
b) Tatrzański Park Narodowy
c) Muzeum Tatrzańskie
d) Galeria Rząsy
e) Fundacja A Love Supreme
f) Biuro Turystyczne Carpe Diem
g) Muzeum Kasprowicza na Harendzie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013

Data dodania: 2010-06-26 17:56:09

18.09. - 25.09.2010 r. *****
MUZYKA NA SZCZYTACH”
II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej
Zakopane 18 – 25 września 2010

Już we wrześniu bieżącego roku nadarza się niepowtarzalna okazja połączenia wypoczynku w uroczej górskiej scenerii Zakopanego z uczestnictwem w nowatorskim wydarzeniu kulturalnym, jakim jest druga już edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”.
W ciągu tygodnia trwania festiwalu odbędą się liczne koncerty, podczas których usłyszymy najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu czołowych przedstawicieli polskiej i światowej kameralistyki. Koncerty będą miały miejsce w starannie dobranych pod względem akustyki wnętrzach, co zapewni najwyższą jakość odbioru dźwięku. Muzyka wypełni między innymi wnętrza zabytkowych zakopiańskich kościołów, co gwarantuje niepowtarzalną atmosferę.
W programie koncertów festiwalowych znajdą się m.in. kompozycje Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Juliusza Zarębskiego, Roberta Schumanna, Franza Schuberta, Maurice’go Ravela oraz utwory Romana Maciejewskiego.
Wśród wykonawców pojawią się m.in.: Jonathan Plowright (Wielka Brytania), Ewa Maria Żuk (Meksyk), Olga Pasiecznik, Pablo Márquez (Argentyna) oraz Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

W czasie trwania festiwalu na terenie miasta odbędzie się szereg imprez towarzyszących:

Warsztaty „Artystyczna euforia” dla najmłodszych wielbicieli muzyki i ich rodziców. Umożliwią one całkowite zanurzenie się w sztuce poprzez spotkania oraz współpracę z artystami. Przez bliski i intensywny kontakt ze sztuką mamy nadzieję rozbudzić w najmłodszych muzyczną pasję.
(20.09.2010 – Grand Hotel Nosalowy Dwór. Ul. Balzera 21d)

„Gra miejska” umożliwi wzięcie udziału w „podchodach”, na trasie których znajdą się najatrakcyjniejsze muzea i zabytki Zakopanego.
(18.09.2010 – Teren miasta Zakopane)

Zaprezentowany zostanie film nagrodzony w kolejnej już edycji Spotkań z Filmem Górskim.
(Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12)

W trakcie trwania całego festiwalu odbywać się będą:

Wystawa instrumentów muzycznych, na której będzie można podziwiać między innymi skrzypce Stradivariusa.
(19 – 25.09.2010 – Grand Hotel Stamary, ul. Kościuszki 19)

Wystawa malarstwa ukazująca impresje na temat obrazu Witkacego „Stworzenie świata” wykonane przez zafascynowanych nim polskich oraz angielskich artystów.
(19 – 25.09.2010 Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12)
* Informacja o biletach oraz szczegółowy program wydarzeń dostępne od 15 lipca 2010

Data dodania: 2010-06-16 23:05:44

22.05.2010 MIĘDZYNARODOWE KURSY MISTRZOWSKIE
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza na Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie prowadzone przez
Jagnę Sokorską-Kwika /śpiew solowy/ w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej„Muzyka na Szczytach” Zakopane 2010.

Organizator:
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem
www.karlowicz.org
Koordynacja:
Mateusz Goc
mgoc@karlowicz.org
+48 663 437 991

PROGRAM
Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich
Zajęcia będą się odbywać w Zakopanem w dniach 20 – 24 września 2010.
Każdemu z czynnych uczestników kursu przysługiwać będą 4 lekcje, 45 minut każda (zapewniamy najwyższej klasy pianistów). Uczestnicy bierni mogą uczestniczyć we wszystkich lekcjach.
Wszyscy uczestnicy kursu (czynni i bierni) będą mieli bezpłatny wstęp na wszystkie koncerty II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, który odbędzie się w dniach 19 – 25 września 2010 w Zakopanem.

Najlepsi czynni uczestnicy kursu otrzymają nagrodę specjalną oraz wystąpią w koncercie festiwalowym, który odbędzie się 22 września 2010 o godz. 12:00 w Grand Hotel Stamary w Zakopanem.

WARUNKI UCZESTNICTWA
Na podstawie nadesłanych nagrań (ok. 15 minut muzyki - program dowolny) wraz z wypełnioną Karta Informacyjna Uczestnika i dowodem wpłaty wpisowego w wysokości 400 zł, wyłonionych zostanie 8 uczestników czynnych.
Pozostałe osoby zostaną zakwalifikowane jako uczestnicy bierni.
Zgłoszenia na kartach (do pobrania: Karta Informacyjna Uczestnika) nagrania i dowody wpłat należy nadsyłać do 30 czerwca 2010 na adres:

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem
ul. Na Wilcznik 1
34-500 Zakopane

Pisemne potwierdzenie uczestnictwa nastąpi do dnia 30 lipca 2010.
Wpłaty należy dokonać na konto:
Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza
w Zakopanem
BANK PKO SA I Oddział Zakopane
nr 30 1240 5165 1111 0010 1990 6981
tytułem: Kurs wokalny – Wpisowe + imię i nazwisko uczestnika
Koszt kursu dla uczestnika czynnego wynosi 2100 zł. Cena nie obejmuje wpisowego.
W koszt kursu wliczone są: zajęcia, noclegi (od 19 do 26 września 2010) z wyżywieniem
(śniadanie + obiadokolacja) oraz karnet na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalowe.
Koszt kursu dla uczestnika biernego wynosi 800 zł. Cena nie obejmuje wpisowego.
W koszt kursu wliczone są: wstęp na wszystkie zajęcia, noclegi (od 19 do 26 września 2010)
z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) oraz karnet na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalowe.
Wpisowe wynosi 400 zł i nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji uczestnika.
Opłaty za kurs należy dokonać w dniu przyjazdu w Biurze Kursów Mistrzowskich:
Willa Motylek
ul. Makuszyńskiego 14
34-500 Zakopane
Biuro Kursów Mistrzowskich czynne będzie jedynie podczas trwania festiwalu „Muzyka na Szczytach”.

Karta Informacyjna Uczestnika

Data dodania: 2010-05-22 11:11:13

Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem

ogłasza Konkurs Ofert na projekt reklamy

Festiwalu „Muzyka na szczytach”2010,

emitowanej na 32’ monitorach.

Reklama w formie Spotu statycznego, 2 strony na spot.

Zapraszamy do udziału.


Oferty prosimy przesyłać na adres: askalska@karlowicz.org

Termin przesyłania ofert 31.03.2010